• Свято Трійці, П'ятидесятниця– 16 червня, 8:30 - Божественна літургія;
  • 10:30 - коліновклонна вечірня.

Запрошуємо з любов’ю!

Адреса храму: м. Олександрія вул. Таврійська, 12.

Настоятель храму – ієрей Сергій Яровий 

Апостольське свято або День народження Церкви

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами.

У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).

Учні Христові щорічно святкували день П’ятидесятниці та заповідали згадувати його всім християнам (1 Кор. 16,8; Діян. 20,16). Вже у Постановах Апостольських (кн. 5, гл. 20) є пряма заповідь святкувати Св. П’ятидесятницю: «Через десять днів після Вознесіння буває п’ятидесятий день від першого дня Господнього (Великодня), донині нехай буде великим святом. Бо в третю годину цього дня Господь Іісус послав дар Святого Духа».

Особливу урочистість П’ятидесятниці від перших часів християнства надавав звичай Древньої Церкви здійснювати в цей день хрещення оглашенних – тих, хто готуються стати її членами (звідси – спів на Літургії: «Елицы во Христа крестистеся…»). У IV столітті св. Василієм Великим були складені колінопреклонні молитви, що читаються на вечірні досі. У VIII столітті св. Іоанн Дамаскін та св. Косма Маіумській склали на честь свята багато піснеспівів, які та тепер співає Церква.

Вечірня в день П’ятидесятниці звершується відразу після Літургії для того, щоб народ у бдінні та побожному стані, не розходячись по домівках, був присутній за читанням на вечерні зазначених піднесених молитов св. Василя Великого (вперше здійснюваному з колінопреклонінням після дня Пасхи).

П'ятниця, 14 червня 2019 18:23

АНОНС: ТРОЇЦЬКА ПОМИНАЛЬНА СУБОТА

Перед святкуванням Святої Тройці у православних проходить батьківська поминальна субота Троїцька, яка починається з вечора п'ятниці спеціальною поминальною службою, - парастасом. Парастас перекладається з грецького як клопотання. Вся Українська Православна Церква молиться перед Господом за своїх від віку спочилих православних.
У Троїцьку суботу звершується поминальне богослужіння, а після Божественної літургії - Вселенська панахида.

Розклад богослужіння в храмі Христа Спасителя (м. Олександрія вул. Таврійська, 12). Настоятель храму – ієрей Сергій Яровий
В суботу 15 червня, о 8:30 Заупокійна Божественна Літургія, після якої буде звершена панахида за усіх від віку спочилих православних християн, за жертв Голодомору, політичних репресій, жертв Чорнобильської катастрофи, Героїв Небесної Сотні, усіх загиблих українських військових, які героїчно загинули на Сході України під час військового протистояння і віддали власне життя за Незалежність та мир нашої Батьківщини.

Початок Літургії о 8:30 годині ранку.
Панахида: 10:00.

Довідка:

Поминальні суботи називають також батьківськими, тому що батьки (родителі) ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті. Звичайне поминання починається з покійних батьків і матерів, прародичів, тож поняття «батьківська субота» пов'язане з кровними узами. Наші рідні йдуть у світ інший з пристрастями, пороками, гріхами, тому православні особливо просять у ці дні Триєдиного Бога, щоб Він помилував їх. До храмів приносять милостиню: хліб, коливо, солодощі та інше, пишуть поминальні записки з іменами покійних, вимолюють у Бога прощення їхніх гріхів. Адже самі покійні вже не можуть нічого для себе вимолити.

На Троїцьку поминальну суботу є молитви за всіх тих, хто загинув. Багато було таємничих смертей: людина вийшла з дому і не повернулася – була вбита чи за політичні переконання, чи за релігійні, чи за майнові проблеми, чи з трагічного випадку. Саме ця субота об’єднує молитвою всі види смертей, якими християнин міг покинути цей світ, предстати перед Богом на суд.

Дехто вважає Троїцьку поминальну суботу нібито особливим днем молитви за самогубців. Але справа мається інакше. Канон поминальної суботи перераховує всіх, за кого ми молимося: і тих, хто пропав безвісти, і тих, хто загинув. Навіть поминаємо тих, хто, можливо, убитий ближнім своїм, але це було інсценовано як самогубство. Один Бог свідок того, що трапилося в житті цієї людини.

Таким чином, Церква об’єднує у прохальних молитвах усіх, хто упокоївся. Ми просимо в переддень торжества народження Церкви, щоб Господь молитвами всіх святих по Своїй милості оселив у Царстві Небесному всіх, хто покинув цей світ.

Храм Христа Спасителя (м. Олександрія вул. Таврійська, 12).
Настоятель храму – ієрей Сергій Яровий

26 квітня, Велика п’ятниця. Спомин святих спасительних страстей Господа нашого Ісуса Христа
8:30 – Царські часи
16:00 – Вечірня з чином винесення святої Плащаниці Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

27 квітня, Велика Субота.
7:00 – Утреня з чином погребіння Святої Плащаниці, Сповідь.
≈9:00 – Часи, Божественна Літургія, благословення хлібів і вина.

22:00 – Читання книги Діянь святих апостолів.
23:30 – Зустріч Благодатного вогню в храмі.
23:30 – Полуношниця з каноном Великої Суботи.

28 квітня, СВІТЛЕ ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ. ПАСХА.
00:00 – Хресний хід, Пасхальна заутреня, «Слово свт. Іоанна Златоуста», часи, Божественна Літургія свт. Іоанна Златоуста, освячення артоса.
Освячення пасок: після закінчення Божественної літургії з 3.00 до 6:00 ранку.

20 квітня, Субота Лазарева.

8:30 — Літургія Іоанна Златоуста.  

10:00 – Таънство Соборування.  (Це останнє соборування під час Великого посту в нашому храмі).  

16:00 – Всенічне бдіння.

21 квітня.    Неділя шоста Великого посту. Вербна Неділя

8:30 – Божественна літургія Василя Великого.                       

10:00 – Молебень з освяченням верби.                                                                

6 квітня, Поминальна субота.   

8:30 – Панахида.  

9:00 – Таїнство Маслособорування  

16:00 – Вечірнє богослужіння.

7 квітня.    Неділя четверта Великого посту. 
Преп. Іоанна Ліствичника. БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ. 

8:30 – Божественна літургія Василя Великого.               

Адреса храму: м. Олександрія, вул. Таврійська 12.

Моб. тел. 098 955 05 59 священик Сергій Яровий  

23 березня, Поминальна субота.   

8:30 — Літургія Іоанна Златоуста.

10:00 – Панахида.  

10:30 – Таїнство Маслособорування  

16:00 – Всенічне бдіння

24 березня.    Неділя друга Великого посту. Святителя Григорія Палами.

8:30 – Божественна літургія Василя Великого.               

Адреса храму: м. Олександрія, вул. Таврійська 12.

Моб. тел. 098 955 05 59 священик Сергій Яровий   

У цей день, о 8:30 в храмі Христа Спасителя м. Олександрії буде звершенна заупокійна Божественна літургія.
10:00 – Загальна панахида

Вселенська (М’ясопусна) батьківська субота
Субота м’ясопусна (Вселенська батьківська субота) — це субота за тиждень до початку Великого посту. М’ясопусною вона називається, тому що доводиться на М’ясопусний тиждень (тиждень перед Масляною).
На парастас або на заупокійну Божественну літургію можна подати записки за упокій з іменами близьких вашому серцю померлих. А ще в цей день, за старою церковною традицією, парафіяни приносять в храм їжу – «на канон». Це пісні продукти, вино (кагор) для здійснення Літургії.
Як правильно проводити батьківську суботу?
Нам – живим – у поминальну суботу, день пам’яті наших близьких і рідних, треба по можливості провести в молитві. Лейтмотив усіх молитов за упокій – прощення гріхів. Мертві вже не можуть каятися і просити прощення, зате ми можемо докласти всіх зусиль і молити Бога про милість до них. І завдяки цьому Господь може змінити долю померлої людини.
Свт. Іоан Золотоустий сказав: «Ти кажеш: «Я оплакую моїх дорогих померлих». Але було б краще, якщо б ти помагав їм молитвами, милостинею і Святою Літургією, а не тільки сльозами».

На свято Богоявлення, або Хрещення Господнього, чи Водохреща, вода освячується двічі за одним і тим самим чином: після Божественної літургії у день Надвечір’я 18 січня, та у самий день свята 19 січня. Вода, освячена 18 та 19 січня, повністю однакова: освячується за одним чином, має однакову назву, не має відмінностей щодо вживання.

В нашому  храмі богослужіння буде звершуватись за таким розкладом:

18 січня, п`ятниця– навечір`я Богоявлення. 

8:30 – Царські часи та Зображальні

10:00 – Вечірня з Літургією св.Василя Великого, після якої буде звершено чин великого освячення води.

16:00 – Всенічне бдіння.

19 січня субота – Богоявлення, Хрещення Господнє.

9:00 – Божественна літургія св. Іоанна Золотоуста, після завершення якої буде звершено чин Великого освячення води.

ХРЕЩЕНСЬКИЙ СВЯТВЕЧІР. ВОДОСВЯТТЯ.

Святу Богоявлення передує навечір’я, богослужіння якого схоже з чином навечір’я Різдва (великі царські часи, літургія з вечірньою). В кінці богослужіння звершується перше освячення води. Цей древній обряд християнська традиція тісно пов’язувала з таїнством Євхаристії. Освячена вода, по-грецьки носить назву „АГІАСМА”, тобто „велика святиня”. Водою все омивається і насичується, очищається і зрошується. Але не тільки цим обмежується значення води. Воно і втому, що „Сам Творець всього – Христос – зійшов, як дощ, розлився, як річка, і хрестився в Йордані”.

В день самого свята вода освячується в хрестовидній ополонці – „Йордані”. Біля неї за звичай з льоду роблять хреста висотою до 2 м. Святкову ходу для освячення води на природних водоймах називають „Хресним ходом на Йордан”. Після молитви віруючі омиваються святою водою і беруть її з собою, з вірою в те, що ця вода володіє чудодійною силою.

Чудодійних дій святої води сподобляються лише ті, хто споживає її з живою вірою в обітниці Божі і силу молитви Святої Церкви, ті, які мають чисте і щире бажання змінити життя, покаятися і спастися

Хрещенська вода – це святиня, яка має бути в домі кожного православного християнина. ЇЇ бережно зберігають біля святих ікон. Хрещенська вода, як і Святе Причастя, приймається віруючими тільки натщесерце.

Освячуюча і животворча дія святої води розповсюджується як на тіло і душу людини, так і на всі предмети, які служать для її духовного і тілесного життя. Свята вода гасить полум’я пристрастей. Відганяє злих духів – ось чому окроплюють святою водою домівки і всяку річ, яку освячують.

Таку силу вода отримує через молитовне призивання на неї Божого благословення.

Сторінка 1 із 7
Зворотній дзвінок Відправте нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обязательное поле
Обязательное поле
Дякуємо! Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

Контакти

Телефон. +38 (098) 955-05-59
Email. у фейсбуці
Адреса. вул. Таврійська 12, м. Олександрія

Скачать шаблоны joomla 3.4.